17 kwietnia 2024

Dbam o oczy

Dlaczego warto mieć 2 pary okularów progresywnych?

Optycy kuszą promocjami na szkła progresywne: kup okulary progresywne, drugą parę szkieł progresywnych dostaniesz za 50 zł. Czy takie okulary mają sens?

 

Okulary progresywne do różnych zastosowań

Okulary progresywne są uniwersalne, sprawdzają się w pracy, na zakupach, na spacerze, w samochodzie, w domu. Jednak bezbarwne okulary progresywne to za mało w niektórych sytuacjach. W słoneczne dni, czy za kółkiem chciało by się mieć przeciwsłoneczne okulary progresywne, na przykład polaryzacyjne, albo po postu barwione. Można wtedy wstawić je do typowo przeciwsłonecznej oprawy, wzbogacić lustrzaną powłoką i cieszyć się modnym wyglądem.

W okularach progresywnych świetnie uprawia się sport. Jednak okulary, które służą na co dzień, mogą się zsuwać podczas intensywnej aktywności. Wówczas lepiej mieć oprawę sportową, która inaczej przylega do twarzy. Można też dobrać barwienie, które pomaga w niektórych dyscyplinach sportowych, szkła polaryzacyjne lub rozwiązania hybrydowe – polaryzacyjno-fotochromowe.

 

Okulary progresywne na zapas

Czasem zdarza się, że okulary się zagubią lub uszkodzą. Bez okularów progresywnych trudno jest funkcjonować, dlatego druga para jest rodzajem polisy „od nieszczęśliwych wypadków okularowych”. Każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji lub nosi szkła o dużej mocy, zrozumie taką potrzebę.

 

Okulary progresywne w różnym stylu

Kiedy w pracy obowiązuje regulamin wyglądu, to zazwyczaj dotyczy nie tylko ubioru ale i dodatków. W takiej sytuacji okulary muszą pasować do całości stroju. Nie zawsze jednak takie okulary pasują do stylu „po godzinach”, dlatego aż chciało by się mieć drugą parę, która bardziej odzwierciedla osobowość. Dzięki promocji na zakup 2 par soczewek progresywnych, można sobie pozwolić na takie szaleństwo.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.