OCHRONA I KOREKCJA WZROKU

Soczewki Mio stworzono do hamowania przyrostu krótkowzroczności u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu gałki ocznej. To skuteczna i bezpieczna metoda korygowania wad wzroku.

Hamowanie przyrostu krótkowzroczności u dzieci

OCHRONA I KOREKCJA WZROKU

Krótkowzroczność to wada wzroku, która objawia się tym, że dobrze widzimy tylko to, co jest blisko.

W okresie wzrostu dziecka krótkowzroczność może szybko postępować, nawet powyżej 1.00 dioptrii na rok i to pomimo stosowania okularów korekcyjnych. Dzieje się tak dlatego, że poza główną osią widzenia obraz skupia się częściowo za siatkówką, powodując efekt wydłużania się gałki ocznej.

 

Badania pokazały, że skuteczną metodą hamowania przyrostu krótkowzroczności są soczewki okularowe, wykorzystujące rozogniskowanie mocy poza centralnym obszarem szkła. Efekt ten można porównać do symbolu słońca, którego promienie, oddalając się od jądra, stopniowo i równomiernie tracą swoją moc.

MioControl HD: pierwsza generacja

OCHRONA I KOREKCJA WZROKU

Soczewki MioControl to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla korekcji krótkowzroczności.

Swoją budową przypominają wieloogniskowe soczewki kontaktowe. 

 

Soczewki MioControl w centralnym obszarze o średnicy około 12 mm mają stałą moc. Jest to obszar służący do zapewnienia prawidłowej korekcji wzroku zdiagnozowanej podczas standardowego badania. Poza centralnym obszarem następuje płynna zmiana mocy od 2.00 do 3.00 dioptrii (całkowita średnica rozogniskowania wynosi 33 mm). Moc rozchodzi się promieniście od środka optycznego na zewnątrz soczewki. Taki rozkład mocy wyklucza pojawienie się aberracji bocznych znanych z soczewek wieloogniskowych, w których moc zmienia się w osi pionowej szkła.

Główną funkcją soczewek do kontroli krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

jest hamowanie wydłużania się gałki ocznej.

 

Wydłużanie się długości gałki ocznej

wpływa na wzrost krótkowzroczności.

** Effectiveness of a Spectacle Lens with a Specific Asymmetric Myopic Peripheral Defocus: 12-Month Results in a Spanish Population. Miguel Ángel Sánchez-Tena, Jose Miguel Cleva 3, Cesar Villa-Collar, Marta Álvarez 3, Alicia Ruiz-Pomeda, Clara Martinez-Perez, Cristina Andreu-Vazquez,Eva Chamorro, Cristina Alvarez-Peregrina, Children 2024, 11(2), 177; https://doi.org/10.3390/children11020177

* Technologia stworzona przez IOT i licencjonowana przez Brien Holden Vision Institute. Objęta patentami USA 7.025.460; 7.665.842; 7.997.727; 8.342.684, 9.423.633 i odpowiadającymi im patentami zagranicznymi.

MioExpert HD: skuteczność potwierdzona badaniami

OCHRONA I KOREKCJA WZROKU

Gwarantowana skuteczność:

przyrost nie więcej niż 0.5D w ciągu roku

Skuteczność potwierdzona badaniami**

wykonanymi w Europie (Madryt 2023).

Opatentowane rozwiązanie*:

patent Brien Holden Vision Institute.

ROZKŁAD MOCY

OWALNE POLE CENTRALNE

Obszar stabilnej mocy ma szerokość 7 mm, z wymiarem pionowym sięgających górnej części soczewki. Konstrukcja taka ma na celu osiągnięcie najlepszej równowagi miedzy parametrami użytkowymi i terapeutycznymi.

ASYMETRYCZNA KONSTRUKCJA

Rozogniskowanie ma charaktery nieregularny. Jest najsilniejsze w dolnej części soczewki (+2.0D), średnie od strony skroni (+1.8D) i najmniejsze od strony nosa (+1.5D). Taki rozkład mocy ma na celu zapobieganie wydłużaniu się długości gałki ocznej w najbardziej podatnych na to kierunkach i zapewnienie wysokiego komfortu użytkowania.

SOCZEWKA W TECHNOLOGII MPDL

Soczewki typu MPDL (Myopic Peripheral Defocus Lens) charakteryzują się rozogniskowaniem mocy po wewnętrznej stronie soczewki. W zależności od funkcji soczewki sposób rozogniskowania może przyjmować różny charakter.

MioExpert w skrócie

DBAJ O WZROK

Skuteczność hamowania przyrostu długości gałki ocznej i zmiany krótkowzroczności w soczewkach MioExpert HD w technologii MPDL*.

39%

Wysoka skuteczność soczewek MioExpert HD została potwierdzona wynikami badań przeprowadzonymi w Europie. Wybierając dla swojego dziecka soczewki MioExpert HD firmy SZAJNA otrzymujesz gwarancję wysokiej jakości i skuteczności działania potwierdzoną wynikami badania klinicznego, w którym wzięły udział wyłącznie europejskie dzieci w wieku 5-12 lat*.

 

Gwarantujemy wysoką jakość naszego rozwiązania.

Gdyby w ciągu roku wada refrakcji Twojego dziecka zwiększyła się o więcej niż 0.5D** otrzymasz od nas bezpłatnie nowe soczewki MioExpert HD***.

Gwarantowana skuteczność

OCHRONA I KOREKCJA WZROKU

* Effectiveness of a Spectacle Lens with a Specific Asymmetric Myopic Peripheral Defocus: 12-Month Results in a Spanish Population. Miguel Ángel Sánchez-Tena, Jose Miguel Cleva 3, Cesar Villa-Collar, Marta Álvarez 3, Alicia Ruiz-Pomeda, Clara Martinez-Perez, Cristina Andreu-Vazquez,Eva Chamorro, Cristina Alvarez-Peregrina, Children 2024, 11(2), 177; https://doi.org/10.3390/children11020177

 

** Liczone jako ekwiwalent sferyczny czyli suma mocy sfery i cylindra.

 

*** Warunkiem skorzystania z bezpłatnej wymiany soczewek na nowe jest regularne badanie wzroku (zgodnie z zaleceniami co 6 miesięcy).

3

2

1

Wizyta kontrolna po 4 tygodniach.

Po czterech tygodniach od odbioru okularów warto udać się do zakładu optycznego, który wykonał okulary celem odbycia pierwszej wizyty kontrolnej. Ma ona na celu m.in. sprawdzenie czy okulary prawidłowo i wygodnie układają się na twarzy oraz wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Pierwszy miesiąc korzystania z soczewek Mio

DBAJ O WZROK

Pierwsze dwa tygodnia używania nowych okularów.

Po odbiorze okularów i rozpoczęciu korzystania z nich następuje okres adaptacji. Służy on głównie temu, by dziecko w naturalny dla niego sposób nauczyło się korzystania z nowych okularów, zarówno w zakresie używania pola do korekcji krótkowzroczności, jak i części służącej do hamowania jej dalszego przyrostu. W tym okresie powinno się korzystać z okularów w sposób ciągły, unikając przy tym wykonywania czynności, które mogą wpłynąć na jakość adaptacji (np. bieganie i skakanie w nowych okularach, może powodować zawroty głowy i poczucie utraty równowagi).

Punktem zero jest moment badania wzroku.

To podczas niego lekarz okulista lub optometrysta zdiagnozuje wadę wzroku i udzieli rekomendacji co do jej korygowania. W przypadku decyzji o korekcji wzroku soczewkami MioControl lub MioExpert czas od złożenia zamówienia do odbioru gotowych okularów wynosi najczęściej około tygodnia.

Pierwszy okres korzystania z nowych okularów, przede wszystkim przez dziecko, wymaga stosowania się do kilku prostych zasad. Każde nowe okulary wymagają pewnego okresu przyzwyczajenia. Dla soczewek Mio (obie konstrukcje) okres ten może wynosić od kilku do 14 dni i powinien zostać zakończony wizytą w zakładzie optycznym.

Regularne korzystanie z soczewek Mio

DBAJ O WZROK

W okresie korzystania z soczewek Mio należy pamiętać o regularnych wizytach u specjalisty (okulista lub optometrysta). W korekcji wzroku bardzo istotne jest, by soczewki miały zawsze moc odpowiednią do potrzeb dziecka. Nie można po prostu dopuścić do tego, by korzystało ono, ze zbyt słabych szkieł. Zalecamy wizyty kontrolne co 6 miesięcy, podczas których nastąpi ocena postępu krótkowzroczności oraz w miarę konieczności wymiana soczewek.

Proste zasady wspierające zdrowy wzrok

DBAJ O WZROK

Korekcja wzroku soczewkami Mio będzie jeszcze skuteczniejsza, jeśli zastosujesz kilka
prostych zasad.
Powinny być one przestrzegane przez wszystkie osoby, które chcą dbać
o swój wzrok i chronić się przed narastaniem krótkowzroczności.

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.