17 kwietnia 2024

Jak korzystać z okularów progresywnych

Soczewka progresywna VEO składa się z kilku obszarów patrzenia, dzięki czemu uzyskujesz jedne okulary o wszechstronnym zastosowaniu. Wystarczy zrozumieć jak jest zbudowana, by szybko zacząć korzystać ze wszystkich jej zalet. Na zdjęciu poniżej oznaczone są trzy strefy funkcjonalne Twoich okularów:

 

Oznaczone obszary to:

Dal – obszar w górnej części szkła, który działa jak Twoje dotychcza­sowe okulary. Pozwoli Ci komfor­towo chodzić, jeździć samocho­dem czy oglądać telewizję.

Obszar pośredni – obszar pośredni to największe udogod­nienie szkieł progresywnych. Znajduje się w środkowej części Twoich  okularów progresywnych. Wielkość tego obszaru zależy od rodzaju so­czewek, które pomógł Ci dobrać optyk. Obszar pośredni to m.in. praca z komputerem, patrzenie na prędkościomierz i inne wskaźniki w samochodzie.

Bliż – obszar w dolnej części Twoich okularów, który pozwala wykonywać czynności wymaga­jące ostrego widzenia detali, jak czytanie książki, pisanie, rysowa­nie lub majsterkowanie.

Obszary peryferyjne – są to obszary, w których widzenie może być nieostre. Występują one poza normalną strefą widzenia po bokach szkieł.

 

Czasem, aby użyć odpowiedniego obszaru widzenia, trzeba nieco zmienić pozycję głowy. Podczas schodzenia ze schodów koniecznie oducz się zerkania dolną częścią okularów i przyzwyczaj do patrzenia górną ich częścią. Wraz z upływem czasu użytkowania okularów progresywnych, korzystanie z poszczególnych stref funkcjonalnych soczewek staje się naturalnym nawykiem. Więcej praktycznych podpowiedzi zobacz na specjalnie przygotowanym przez nas filmie dla nowych użytkowników soczewek progresywnych VEO.

 

https://youtu.be/DXWXEZhzpG8

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.