23 maja 2024

Okulary progresywne na lato

Jeśli nosisz okulary progresywne, to wiesz, że na lato trzeba się przygotować. Progresy trudno zastąpić, bo są uniwersalne. Możesz w nich swobodnie widzieć na każdą odległość i w każdej sytuacji. Jednak latem nadmiar słońca potrafi bardzo dokuczyć. Prawdopodobnie Twoje szkła progresywne mają moc dodatnią i działają jak soczewka skupiająca słońce. Wie to każdy, kto w dzieciństwie bawił się podpalając papier przy użyciu lupy.

 

Jak zatem przeżyć lato w progresach?

Nie potrzebujesz kapelusza, czapki z daszkiem czy parasolki - o ile nie chronisz się przed udarem słonecznym. Latem śmiało możesz nosić swoje przeciwsłoneczne okulary progresywne. Jaki masz wybór?

 

Progresywne inteligentne szkła fotochromowe

To najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ w jednej parze okularów nie tylko widzisz na wszystkie odległości, ale też ich zabarwienie dostosowuje się do sytuacji. Na zewnątrz przyciemniają się pod wpływem promieniowania UV i chronią Twój wzrok przed nadmiarem słońca, w pomieszczeniach stają się na powrót bezbarwne. Szeroka gama kolorów szkieł daje wiele możliwości wyboru. Wybierając oprawy trzeba zwrócić uwagę, aby wyglądały atrakcyjne zarówno z bezbarwnymi jak i ciemnymi szkłami.

 

Polaryzacyjne szkła progresywne

Współczesna technologia produkcji szkieł okularowych pozwala wykonać polaryzacyjne okulary progresywne. Rozważ to rozwiązanie zwłaszcza, jeśli często prowadzisz samochód, przebywasz w otwartej przestrzeni, nad wodą lub w miejscach, gdzie powstaje wiele odblasków. Filtr polaryzacyjny, który jest integralną częścią soczewek, spowoduje, że zawsze będziesz widzieć to, co chcesz zobaczyć. Użytkownicy, którzy raz sięgnęli po to rozwiązanie, przy kolejnym wyborze okularów nie wracają do innych rozwiązań przeciwsłonecznych. Do wyboru są różne odcienie i natężenia koloru, również zabarwienie gradalne. Co istotne – takie okulary mogą wyglądać fantastycznie i modowo – możesz wybrać do nich oprawy typowo przeciwsłoneczne, a na soczewki okularowe można nałożyć powłokę lustrzaną w kolorze srebrnym, złotym lub niebieskim.

 

Przeciwsłoneczne szkła progresywne

Większość materiałów, z których powstają soczewki okularowe daje się barwić. Zatem możesz zamówić w zakładzie optycznym szkła progresywne zabarwione na jeden z proponowanych przez producenta kolorów. Możesz popuścić wodze fantazji i mieć szkła zabarwione gradalnie lub nawet na 2 kolory. Warto wspomóc wzrok powłoką antyrefleksyjną, która zmniejsza rozbłyski i odblaski (Drive Control). Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale wszędzie tam, gdzie występuje wiele odblasków światła. Progresywne soczewki przeciwsłoneczne można zamontować w oprawach przeciwsłonecznych dostępnych w zakładzie optycznym. Jeśli podobają Ci się lustrzane szkła – Twoje progresy mogą mieć taką powierzchnię.

 

Zapytaj optyka o promocję na zakup dwóch par okularów progresywnych oraz o promocję na progresywne szkła fotochromowe.

 

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.