23 maja 2024

Oto dlaczego pokochasz korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Kiedy zaczyna mocniej świecić słońce, oczy łzawią od nadmiaru światła i marszczysz czoło - zaczynasz narzekać na swoje okulary korekcyjne. Nie ważne, czy to lato, czy zima - jeśli nosisz moce dodatnie, to efekt jest spotęgowany skupiającymi światło właściwościami soczewek okularowych. Zastanawiasz się jak ulżyć swoim oczom? Zapomnij o zwykłych okularach przeciwsłonecznych. Jest coś znacznie wygodniejszego i lepszego użytkowo – korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

 

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to rozwiązanie typu trzy w jednym

Po pierwsze: Twoja korekcja sferyczna, cylindryczna dostępna jest w zakresie od -12 do +9 dioptrii. Jeśli nosisz okulary do bliży i dali, progresywne – również możesz mieć okulary polaryzacyjne.

 

Po drugie: przyciemnianie – okulary z polaryzacją dostępne są w wersji bardzo ciemnej (80% zabarwienia) i nieco jaśniejszej (40% zabarwienia szarego). Do wyboru masz 3 najpraktyczniejsze kolory – szary, szaro-zielony i brązowy. Barwa szkieł oprócz estetyki wpływa również na widzenie barw. W szkłach polaryzacyjnych, które będą używane w samochodzie polecamy zabarwienie brązowe, które podbija widoczność sygnalizacji świetlnej.

 

Po trzecie: mniej odblasków. To najważniejsza zaleta polaryzacji. Sprawdzi się w mieście, gdzie od budynków i samochodów odbija się słońce i oślepia Twoje oczy. Poprawi samopoczucie i widzenie nad wodą i w plenerze. W samochodzie poczujesz, że po jeździe masz mniej zmęczone oczy. Dodatkowo nie umknie Ci zmiana świateł nawet w bardzo ostrym słońcu. Brak odblasków, to też większe bezpieczeństwo na drodze – zobaczysz wszystko wyraźniej i szybciej będziesz w stanie podjąć właściwe decyzje.

 

Zobacz, jaka jest różnica między tym, co widzisz bez polaryzacji i z polaryzacją

Nie zapomnij o antyrefleksie. Niechronione plastikowe szkła w okularach łatwo się rysują. Warto zadbać o uszlachetnienie, które zwiększy ich trwałość. Antyrefleks dodatkowo poprawi przepuszczalność spolaryzowanego światła, aby nic nie umknęło Twojemu spojrzeniu.

 

Na koniec - wygląd

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mogą wyglądać modnie. W salonach optycznych znajdziesz szeroki wybór przeciwsłonecznych opraw okularowych. Jeśli zapragniesz mieć lustrzane szkła – nic prostszego – wybierz czy chcesz klasyczne srebrne „lustrzanki”, czy też niebieskie lub nawet złocisto-pomarańczowe. Ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja!

Jeśli raz spróbujesz takich okularów, już nigdy nie zdecydujesz się na żadne półśrodki.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.