23 maja 2024

Sprawdź, jak uniknąć typowych błędów, które mogą uszkodzić Twoje okulary

Wydawać by się mogło, że noszenie okularów jest czymś oczywistym, powszechnym i tak prostym, że nie wymaga wyjaśnień. To pułapka, w którą wpadają niemal wszyscy użytkownicy. Okazuje się, że błędy użytkowe popełniają nie tylko nowicjusze ale i osoby doświadczone w noszeniu okularów. Efektem jest szybsze zużywanie się okularów a czasem nawet uszkodzenia opraw czy soczewek, które nie są objęte gwarancją. Dlatego sprawdź, czy postępujesz zgodnie z zaleceniami producentów soczewek i opraw okularowych.

 

  1. Zakładaj okulary oburącz. Unikniesz rozciągania się oprawy.
  2. Trzymaj oprawę za front. Unikniesz upadku i deformacji.
  3. Nieużywane okulary przechowuj w futerale, który otrzymałeś od optyka. Unikniesz zarysowań i uszkodzeń szkieł.
  4. Kładź okulary tylko soczewkami do góry. Zachowają nieskazitelną powierzchnię.
  5. Twoje nowe okulary nie tolerują wysokich temperatur. Przegrzanie może pogorszyć właściwości szkieł oraz uszkodzić warstwę antyrefleksyjną. Nie zostawiaj ich latem w samochodzie, przy kominku, w pobliżu grzejników, ciepłych nawiewów czy urządzeń kuchennych.
  6. Nie narażaj okularów na kontakt z silnymi substancjami chemicznymi jak lakiery do włosów, kleje, perfumy, środki owadobójcze, rozpuszczalniki czy zmywacze, ale również woda morska. Jeśli do takiego kontaktu dojdzie, umyj je niezwłocznie letnią wodą.

 

Pielęgnacja

  1. Myj okulary całe – zarówno szkła jak i oprawki.
  2. Okulary myj letnią wodą lub z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń.
  3. Osuszaj okulary delikatną tkaniną dobrze chłonącą wodę. Zwróć uwagę, by nie była płukana w płynie zmiękczającym, bo zostawi smugi na szkłach.
  4. Unikaj papierowych ręczników i chusteczek – mogą uszkodzić powierzchnię szkła. Zalecamy używanie specjalnej ściereczki z mikro włókien, która została dołączona do Twoich nowych okularów oraz specjalistycznych kosmetyków dostępnych u Twojego Optyka.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.