Zabarwienie soczewek oraz możliwości ich stosowania podczas prowadzenia pojazdów

Dotyczy produktów przeciwsłonecznych oraz szkieł barwionych: poziom zaciemnienia soczewek wyznacza możliwości ich stosowania do kierowania pojazdami po zmroku oraz w nocy. Soczewki z niestandardowymi barwieniami mogą nie spełniać wszystkich norm

KATEGORIA ZABARWIENIE ABSORPCJA ZASTOSOWANIE

0

Przezroczysty lub bardzo jasno zabarwiony

Do 19%

Bez ograniczeń

1

Jasno zabarwiony

20-56%

Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

2

Średnio zabarwiony

57-81%

Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

3

Ciemno zabarwiony

82-92%

Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

4

Bardzo ciemno zabarwiony

93-97%

Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w dzień i w nocy

 

Czynniki ryzyka mogące przyczynić się do uszkodzenia soczewek okularowych:

  • Soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi są wrażliwe na działanie silnych środków chemicznych. Nie narażaj ich na kontakt z substancjami takimi jak lakiery do włosów, kleje, rozpuszczalniki, zmywacze, płyny do mycia szyb. Unikaj także słonej wody morskiej.

  • Po każdym kontakcie z którąkolwiek z wymienionych substancji niezwłocznie umyj okulary w letniej wodzie.

  • Soczewki i okulary nie tolerują wysokich temperatur. Nie zostawiaj ich nigdy w pobliżu kominka, nie wchodź w nich do sauny. Pamiętaj także, by nie zostawiać okularów na podszybiu samochodu w upalny dzień.

Zasady poprawnego użytkowania i pielęgnacji soczewek oraz okularów:

  • Okulary zawsze zakładaj i ściągaj oburącz. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia zauszników i deformacji oprawy okularowej.

  • Nieużywane okulary przechowuj w etui. Nie narażaj soczewek na uszkodzenia mechaniczne.

  • Regularnie, przynajmniej raz na tydzień, myj okulary w bieżącej wodzie. Unikaj płynów i środków (np. mydło, płyn do mycia naczyń) z dodatkiem środków nawilżających, gdyż mogą one prowadzić do powstawania na soczewkach smug.

  • Soczewki czyść dedykowanymi chusteczkami z mikrowłókien oraz środkami dostępnymi w zakładach optycznych. Nie stosuj ręczników papierowych oraz chusteczek z włóknami szklanymi – mogą one powodować zarysowania.

Adaptacja do nowych okularów

Za każdym razem, kiedy zaczynasz nosić nowe okulary Twoje oczy potrzebują czasu, żeby się do nich przyzwyczaić. Okres ten może trwać od jednego dnia do maksymalnie 2 tygodni. Podczas okresu adaptacji ważne jest regularne korzystanie z nowych okularów i nie powracanie do korzystania z dotychczasowych. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub coś cię niepokoi – nie bagatelizuj tego. Odwiedź zakład optyczny, w którym wykonałeś okulary.

Soczewki SZAJNA to produkt najwyższej jakości

Oznaczone są znakiem zgodności CE. Spełniają warunki norm International Standard Organization:  PN-EN ISO 14889, PN-EN ISO 8980-1, PN-EN ISO 8980-2, PN-EN ISO 8980-3, PN-EN ISO 8980-4, PN-EN ISO 8980-5, PN-EN ISO 12312-1, PN-EN ISO 21987:2010. Soczewki SZAJNA są wyrobami medycznymi klasy I, są zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych.

Dziękujemy za zakup soczewek okularowych SZAJNA

Twoje nowe soczewki okularowe powstały specjalnie dla Ciebie w Gdyni, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby korekcji wzroku.  Soczewki SZAJNA to produkt najwyższej jakości, który zapewni Ci prawidłowe widzenie oraz komfortowe użytkowanie. Dbaj o nie dobrze, a będą długo Ci służyć.

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.