23 maja 2024

Super efekt – modne okulary i kolorowe szkła fotochromowe

Okulary fotochromowe kojarzą się z typowymi przeciwsłonecznymi kolorami – brązowym i szarym. Jednak paleta możliwości w szkłach fotochromowych jest znacznie większa. Szeroką paletę barw oferują szkła fotochromowe Solar VII.

Dostępne kolory są czyste i młodzieńczo świeże, w połączeniu z modnymi metalowymi lub przezroczystymi oprawkami dają nowoczesny i bardzo ciekawy wygląd.

 

Kolorem sezonu 2018 jest kolor fioletowy – szkła fotochromowe Solar VII barwią się w 50 sekund do wyrazistego fioletu. To odważny kolor, po który chętnie sięgną młode osoby.

Oczywiście dostępne są również różowe okulary – w pomieszczeniach przezroczyste, na słońcu te inteligentne szkła zabarwiają się na landrynkowy róż. Warto pamiętać, że zabarwione różowe okulary zmieniają percepcję barw i wbrew oczekiwaniom, świat nie wydaje się w nich tak pozytywny.

Niebieskie okulary – wyraziste na słońcu, powodują, że świat wydaje się przez nie bardziej słoneczny i ciepły. Po wejściu do pomieszczenia szkła fotochromowe Solar VII stają się w ciągu kilku minut prawie bezbarwne.

 

Osoby ceniące sobie klasykę odnajdą w palecie barw nietuzinkowe odcienie szarości: szaro-zielone szkła fotochromowe Solar VII lub szafirowo-szare szkła Transitions VII.

Co ważne, każde szkła fotochromowe chronią Twoje oczy przed promieniowaniem UV. Zawarte w nich kryształy fotochromowe reagują na promienie UV zmianą barwy i jednocześnie nie dopuszczają niebezpiecznego promieniowania do wrażliwego wnętrza oczu.

 

Zachęcamy również do uszlachetnienia okularów – szkła z antyrefleksem są wygodniejsze w użyciu i trwalsze niż niezabezpieczone. Antyrefleks zapewnia łatwiejsze czyszczenie okularów, odporność na zabrudzenia, zarysowania i bardzo dużą szybkość odparowywania. Szkła fotochromowe bardzo dobrze sprawdzą się z antyrefleksem uniwersalnym, zmniejszającym ilość odbić jak Diament Plus, ale także z powłoką do okularów biurowych  LED Control.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.