23 maja 2024

Zobacz, co sprawi, że praca przy komputerze będzie bezpieczna dla Twoich oczu

Według badań GUS w 2016 roku blisko połowa stanowisk pracy w Polsce wyposażona jest w komputer. Statystyczny Polak co najmniej 5 godzin dziennie spędza przed komputerem. Statystycznie młodsze osoby więcej czasu spędzają przed monitorem. Światło emitowane przez ekran, nieruchoma pozycja oraz złe nawyki, mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości jak zmęczenie oczu, suchość, pieczenie, bóle głowy. W dłuższej perspektywie czasu praca przy komputerze może osłabiać wzrok – oko gorzej się dopasowuje do zmiennej odległości patrzenia, co objawiać się między innymi problemem z czytaniem. Badania laboratoryjne wskazują również na możliwość uszkodzenia plamki żółtej, czyli najważniejszej dla wzroku części oka, przez światło led używane do podświetlania ekranów.

 

Co sprawi, że Twoje oczy będą bezpieczne?

Zadbaj o odpowiednią powłokę antyrefleksyjną do pracy przy komputerze. LED Control ochroni Twoje oczy przed światłem niebieskim. Nasza powłoka skutecznie eliminuje niekorzystne zakresy światła. Została zaprojektowana tak, aby było Ci wygodnie w okularach z powłoką LED Control, również kiedy jesteś na zewnątrz, w samochodzie czy w domu. Więcej o powłoce LED Control znajdziesz tu>> 

 

Jeśli dotkliwie odczuwasz zmęczenie oczy, spróbuj okularów ze szkłami Zoom HD. Soczewki te zostały zaprojektowane tak, aby odciążyć mięśnie Twoich oczu podczas skupiania wzroku na ekranie komputera i podczas czytania.

 

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.