23 maja 2024

Zoom HD – ulga dla zmęczonych oczu

Do okulistów, optometrystów trafiają coraz młodsze osoby, które skarżą się na problemy z czytaniem. Często trzydziestolatkowie widzą gorzej niż osoby starsze o kilkanaście lat.  Współczesny styl życia jest bardzo wymagający dla oczu, a stawką jest koncentracja, efektywność i dobre samopoczucie pacjenta.

 

Każdego dnia spędzamy ponad 8 godzin przed urządzeniami elektronicznymi. W tym czasie rzadziej mrugamy i wytężamy wzrok. Dodatkowo litery wyświetlane na ekranach nie są tak wyraźne, jak na papierze, więc oko musi się bardziej napinać.  Do tego dochodzi konieczność przenoszenia wzroku z papieru na ekran komputera, z ekranu komputera na ekran smartfona.

 

Jakie objawy wskazują na obniżoną akomodację oczu?

Jeśli w odczytanie tekstu wkładasz wiele wysiłku, nie pomaga mruganie czy gimnastyka oczu to, są to symptomy przeciążenia oczu.

Jeśli podczas przenoszenia wzroku z ekranu na tekst drukowany lub po kilkugodzinnej pracy z komputerem litery rozmywają się, widzisz nieostro, pole widzenia jest zamazane, to znaczy, że Twoje oczy potrzebują pomocy.

Należy szybko działać, bo do zmęczenia oczu i  problemu z wyraźnym widzeniem, dołączają z czasem bóle głowy a nawet kłopoty z koncentracją.

 

Bez względu na wiek, takie objawy są wskazaniem do wizyty u optometrysty lub okulisty, który zbada wzrok i pomoże w doborze korekcji. Następnie optyk może zalecić zastosowanie specjalnych szkieł Zoom HD. Są to jednoogniskowe soczewki, które dzięki niewielkiej zmianie mocy w dolnej części, odciążają wzrok. Odczujesz to jako przyjemną łatwość skupiania wzroku na różne odległości.

 

Szkła Zoom HD, jak urządzenia z ekranami HD, dzięki specjalnej technologii wykonania, zapewniają szersze pole widzenia. Dzięki temu nie musisz się pochylać, by widzieć wyraźnie czytany tekst, oglądane ilustracje na papierze czy urządzeniu elektronicznym. W efekcie odczujesz również mniejsze napięcie ramion i karku po całym dniu pracy.

 

Aby wzmocnić efekt polecamy połączenie soczewki Zoom HD z powłoką LED Control, zatrzymującą światło niebieskie i promieniowanie UV emitowane przez sztuczne oświetlenie i urządzenia elektroniczne.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.