13 maja 2024

Lustrzane okulary korekcyjne w 5 prostych krokach

Wiele osób, które noszą okulary korekcyjne, patrzy na modne lustrzane okulary przeciwsłoneczne jak na coś nieosiągalnego. Zupełnie niepotrzebnie. Nowoczesne rozwiązania optyczne pozwalają spełnić marzenie o okularach lustrzanych z korekcją. Jak się do tego zabrać? Wystarczy 5 prostych kroków, by mieć lustrzane okulary korekcyjne:

 

Krok 1.  Zbadaj wzrok

Okulary zawsze powinny być wykonywane w oparciu o aktualne badanie wzroku. Badanie wzroku należy przeprowadzać co 2 lata, aby zawsze mieć prawidłową korekcję w okularach. Doboru okularów może dokonać optometrysta lub okulista w zakładzie optycznym. Na taką wizytę nie trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem, a większość zakładów optycznych zwraca koszt badania przy zamówieniu okularów.

 

Krok 2. Wybierz oprawy okularowe.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą być bardzo różnorodne i modne. Powinny być jednak zakupione w zakładzie optycznym, ponieważ tylko w takim miejscu oprawy przeznaczone są do korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych, które można kupić na stoiskach z pamiątkami lub w sklepach odzieżowych. Różni je jednak sposób wykonania – są przystosowane do wprawienia szkieł korekcyjnych i wykonane są ze znacznie trwalszych materiałów.

 

Krok 3. Rodzaj szkieł

Lustrzane szkła to efekt powłoki antyrefleksyjnej. Zanim jednak do niej przejdziesz zastanów się, czy wystarczą Ci po prostu przyciemnione szkła pokryte lustrzaną powłoką. Warto rozważyć soczewki polaryzacyjne – oprócz ochrony przed nadmiarem światła zmniejszają ilość odblasków. Ta właściwość przydaje się w mieście, gdzie światło odbija się od budynków i samochodów. Bardzo pomaga również za kierownicą – jazda jest bezpieczniejsza, ponieważ większość odbić zatrzymywanych jest przez okulary. Oczywiście również nad wodą można odczuć różnicę – odbijające się od powierzchni wody światło już nigdy nie będzie Cię razić. Co ważne, na polaryzację możesz zdecydować się zarówno jeśli nosisz zwykłe okulary, jak i okulary progresywne. Osoby, które raz spróbowały tego rozwiązania już nigdy nie wracają do zwykłych okularów przeciwsłonecznych.

 

Lustrzane powłoki można również stosować na szkłach fotochromowych, lecz przy tym połączeniu szkła fotochromowe będą wolniej reagować na słońce i nie będą zaciemniać się do maksymalnego poziomu. Powłoki lustrzane spotyka się również na szkłach bezbarwnych lub lekko zabarwionych – wówczas nie dają efektu lustra, a jedynie ciekawy mieniący się jak ptasie pióra odblask.

 

Krok 4. Kolor

Szkła lustrzane możesz zamówić w kolorze srebrnym, pomarańczowym lub niebieskim. Pamiętaj jednak, że kolor zabarwienia Twoich szkieł będzie mieć wpływ na odcień lustrzanej powłoki, a kolor lustrzanej powłoki na odbiór koloru szkieł. Jeśli połączysz szkła szare ze srebrną powłoką – efekt będzie intensywnie srebrzysty, ale już w połączeniu z brązowymi szkłami, powłoka będzie mieć ciepły, lekko złotawy odcień. Co ciekawe, jeśli do powłoki pomarańczowej dobierzesz szkła szare lub szaro-zielone, to kolor soczewki będziesz odczuwać jako brązowy. Jeśli z kolei pomarańczowa lustrzanka zostanie nałożona na brązowe szkło, to będzie się ono wydawało ciemnozielone. Podobne różnice odczuwalne są przy łączeniu różnych kolorów szkieł z powłoką niebieską.

 

Krok 5. Odbierz okulary po 8-10 dniach od zamówienia

Twoje szkła lustrzane z korekcją to wyrób medyczny, wykonywany zgodnie z normami, specjalnie dla Ciebie. Dlatego zaplanuj wykonanie okularów z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli planujesz zabrać je na urlop.

 

Marki: 

VEO

EGO

MioControl HD

MioExpert HD

Zoom HD

DuoMax HD

Biuro G2 HD

WorkMax HD

UV-Max

Neochromes

Transitions

© SZAJNA Laboratorium Optyczne, 1991 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Soczewki okularowe to wyrób medyczny.

Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.